Abonamentowa Opieka Medyczna --> kliknij tutaj

Kiełbasa swojska, wiejska, czy wysokowydajna?

wędliny swojskiePo pierwsze należałoby mieć swiadomość co nam serwuje przemysł przetwórczy, rolno-spożywczy, czy jak by tego nie nazwać. Niestety, niektórzy (większość?) zachowują się jak dziecko gdyż czegoś nie chce - zasłania oczy i "nie ma niunia, nie ma ...". Jest więc w ich życiu wiele rzeczy ważnych i pilnych (a to nie to samo), lecz nie ma czasu pieniędzy na to by sprawdzić, dowiedzieć się co wkładają do ust i co jest tego konsekwencją ...

 Ponieważ jednak wszystkie komórki ludziego ciała są budowane z tego co człowiek zje i wypije, to juź pomijaca wszytkie inne kwestie należałoby zdać sobie sprawę, że nie można mieć dobrego, zdrowego ciała dostarczając mu budulec kiepskiej jakości.
A co jest dostarczane? Zwróćmy się do fachowców. Oto porównanie receptur kiełbasy przedwojennej, tradycyjnej, aktualnie produkowanej i szynkopodobne, tzw. wysokowydajnej:

kielbasa-porownaie.jpg

Źródło: Adam Zarzycki, technolog żywnościwww.adamzarzycki.pl/miesny.htmlPo drugie: edukcja dzieci i młodzieży. Nie mam tu na myśli szkoły, bo tu nie ma na co liczyć, ani tym bardziej telewizji i innych środków masowego (roz/prze)kazu, lecz zachowania i zwyczaje jakie mody człowiek nabywa w rodzinnym domu. Tak, to rodzice w głównej mierze są odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci, a więc i jak będzie wyglądało życie przysżłych pokoleń.

Nie wszyscy oczywiście mają poczucie misji troszczenia się o przyszłe pokolenia, więc powiedzmy to bardziej pragmatycznie: co włożysz, to wyjmiesz i bez żadnych podtekstów.

Jakiej jakości pożywienie dostarczysz organizmowi, czyli jaki budulec, taka jakość narządów, tkanek, mięśni i układów zostanie zbudowana.
Przekłada się to na zdrowe, a więc i pieniądze, potencjalne ciepienie, niewygody, stres i ograniczenia w stylu zycia. Zależnośc jest bardzo prosta:

Jeśli dzisiaj nie płacisz na dobre jedzenie i odpowiednie suplementy diety to jutro będziesz płacić za leki i lekarzy.

Dlaczego ludzie tego nie dostrzegają? Ano dlatego, że to nie dzieje się od razu. Gdyby efekty był natychmiastowy zapewne wyglądało to inaczej.
Oczywiście media tzw. głównego nurtu, internetu nie wyłączając, skutecznie odwracają uwagę od tych kwestii by przypadkiem ludzie zbyt dużo i robili zbyt dużo dla swego (rodziny) zdrowia, bo na czym by zarabiali oni (reklamy leków), lekarze (wizyty/"premie"), firmy farmaceutyczne (leki), szpitale (administracja i infrastruktura), magazyny dla kobiet i o zdrowiu (tzw. "artykuły sponsorowane") i sporo innych, stanowiących cały system zarabiania na chorobach.

Oczywiście do tego służy też odpowiednio dobrane (zmanipulowane) słownictwo:
- Jakie znasz dziłania gdy to Ministerstwo Zdrowia zajmuje się zdrowiem. Ja słyszę zawsze tylko o chrobach i leczeniu ...
- Śłużba Zdrowia to jak pielęgnuje zdrowie? Jakoś nie zauważyłem ...
- Do Ośrodka Zdrowia to idziesz gdy jesteś zdrowy/-a, czy gdy chorujesz?
- Apteki (ze słowem zdrowie w znazwie, uh ...) to przeważnie odwiedzasz w zdrowiu?

A ty gdzie jesteś? Stanowisz trybik w tej machnerii zarabiania na ludzkim niedomaganiu, czy po przeciwnej stronie barykady? Obok? Pomiędzy?

Zawsze to można zmienić ...


Kliknij Lubie to jeśli uważasz artykuł za przydatny.

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj bezpłatny magazyn o zdrowiu
.
.
.

 

Bezpłatny magazyn

Zaprenumeruj nasz internetowy magazyn Postaw Na Zdrowie, aby otrzymać dostęp do unikalnych informacji, min:

- czego nie mówi ci twój lekarz ...
- jak inwestować w zdrowie swoich dzieci
- jakie witaminy i minerały są dobre
- zdrowe odżywanie, jak wzmocnić układ odpornościowy
- jak wspomagać leczenie medycyny akademickiej
- niedostępne publicznie nagrania z zamkniętych wykładów wybitnych specjalistów medycyny naturalnej, dietetyki, biochemii. Otrzymasz także dodatkowe bonusy i uprawnienia dostępne tylko dla prenumeratorów

* Specjalnie dla prenumeratorów unikalny audiobook ekspertów o zdrowiu

 
Zamiast antybiotyków

naturalne antybiotyki


Na Facebooku

Inwestuj w swoje zdrowie

Najgorsza inwestycja zdrowotna to kupić gazetę za 2 zł. i stosować się do zawartych tam "rad". Zobacz jaka jest najlepsza inwestycja w zdrowie swoje i swoich najbliższych

Tagi dla strony

witaminy dla kobiet w ciąży , zdrowie , lewoskrętna witamina c, analiza pierwiastkowa włosów, zdrowie dziecka, zdrowie medycyna, zdrowe odżywianie , diety, medycyna naturalna, alergia , promocja zdrowia zdrowie kobiety najlepsze witaminy witamina c naturalne profilaktyka zdrowotna analiza pierwiastkowa

Copyright © 2006-2014 PostawNaZdrowie.pl
stat4u